Business Intelligence

Oferujemy szereg produktów i usług analitycznych. W analizach i badaniach korzystamy z ogromnych zbiorów danych Grupy BIK - baz Biura Informacji Kredytowej oraz bazy Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Pracujemy także na danych pozyskiwanych od zewnętrznych Partnerów. Łączymy analitykę danych z wiedzą i doświadczeniem biznesowym w sektorze finansowym oraz z innych sektorów współpracujących z Grupą BIK.

Zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi modelami scoringowymi, realizowanymi projektami doradczymi i badawczymi, oferowanymi analizami BI oraz analizami trendów na rynku kredytowym i pożyczkowym.

Scoring BIK

Poznaj nasze modele scoringowe. Zobacz jaki zakres danych analizujemy i co możemy zaoferować.

Do wyliczenia oceny punktowej BIK stosowana jest odpowiednia, starannie opracowana formuła matematyczna. Opracowujemy modele scoringowe z założeniem uzyskania jak najbardziej rzetelnych informacji definiujących wiarygodność klientów indywidualnych, firm, instytucji.

więcej

Usługi doradcze

Oferujemy wsparcie w realizacji dedykowanych projektów analitycznych i scoringowych. Realizujemy projekty dla banków, SKOK-ów, firm pożyczkowych, BNPL, firm ubezpieczeniowych i innych podmiotów sektora finansowego i niefinansowego. Jeśli chcesz podnieść efektywność swojego biznesu i lepiej wykorzystać w nim dane - nasza oferta jest dla Ciebie.

Porozmawiajmy o tym, jak nasza wiedza i rozwiązania mogą wesprzeć pracę Twojej firmy.

więcej

Projekty badawcze

Naszym celem jest rozwój biznesowy Grupy BIK. Dlatego myślimy o rozszerzaniu produktów udostępnianych naszym partnerom o nowe kategorie informacji o konsumentach i przedsiębiorstwach.

Opisujemy rzeczywistość i obrazujemy fakty w oparciu o liczby, dane i umiejętności ich analizowania.

więcej

Analizy BI

Intensywnie rozwijamy analizy BI na danych gromadzonych w bazach Grupy BIK. Dotyczą one trendów w korzystaniu z kredytów przez klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw.

Wykorzystywane są przez naszych partnerów jako benchmark rynkowy najczęściej w ocenie własnego biznesu pod kątem poziomów sprzedaży produktów, podejmowanego ryzyka czy efektywności procesów CRM.

więcej

Analizy rynkowe

Co miesiąc dostarczamy informacje o poziomach i dynamikach sprzedaży produktów kredytowych, wielkości i jakości portfeli kredytowych oraz liczbach kredytobiorców.

Zapraszamy do zapoznania się z tymi informacjami oraz z komentarzami naszych ekspertów do bieżącej sytuacji na rynku kredytowym.

więcej

Eksperci

Sławomir Grzybek

Sławomir Grzybek

Dyrektor Business Intelligence

Od 25 lat związany z sektorem finansowym. Doświadczony w bankowości, jak również w obszarze usług finansowych w branży e-commerce. Fachowiec w projektowaniu kredytowych procesów decyzyjnych, wdrażaniu i monitorowaniu polityk kredytowych, modeli scoringowych i ratingowych.

Od 2014 r. w BIK zarządza obszarem business intelligence, rozwinął obszar analiz portfelowych oraz modeli scoringowych. Zrewolucjonizował zespół analityczny tworząc nowoczesny system rozwiązań BI. Otwarty na nowe trendy w BI i wielosektorową integrację danych.

rozwiń

LinkedIn

dr Piotr Wojewnik

dr Piotr Wojewnik

Dyrektor Data Science

Entuzjasta sztucznej inteligencji i jej zastosowań w analizie zjawisk gospodarczych. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, jej wieloletni pracownik, otrzymał doktorat z Ekonomii – Badania Operacyjne. W swojej karierze naukowej m.in. prowadził wykłady i badania na temat zastosowania metod ekonometrycznych, symulacyjnych i uczenia maszynowego w analizie zjawisk gospodarczych. Autor kilkudziesięciu publikacji międzynarodowych.

W BIK od 2014 r. odpowiada za rozwój modeli i analizy ryzyka kredytowego w sektorze bankowym i pozabankowym. Zarządza projektami międzysektorowymi, integrującymi dane z wielu źródeł alternatywnych.

rozwiń

LinkedIn

Sławomir Nosal

Sławomir Nosal

Lider Zespołu Analiz BI

Od 2000 roku związany z sektorem bankowym, gdzie prze kolejne lata zdobywał doświadczenia w szeroko pojętym obszarze analiz. W swojej karierze zawodowej dopowiadał za analizy makroekonomiczne, finansowe i portfelowe, zajmował się też restrukturyzacją największych klientów korporacyjnych. Kiedy nie pracuje spędza czas wolny na siłowni, boisku piłkarskim lub przy szachownicy.

W BIK pracuje od 2019 roku gdzie odpowiada za pracę Zespołu Analiz Business Intelligence.

rozwiń

Szukasz rozwiązania dla swojej firmy?

Zamów kontakt z doradcą

to pole jest wymagane
to pole jest wymagane
to pole jest wymagane
to pole jest wymagane
Zgoda jest wymagana
Zgoda jest wymagana
Zgoda jest wymagana